googleplus
twitter
linkedin
slideshare
wykop
wykop
  • marketing internetowy
  • audyty obiektów
  • usługi reklamowe

5 sprawdzonych sposobów na optymalizację kosztów w firmie

W jaki sposób mógłbym usprawnić pracę swojej firmy, czy mogę zmniejszyć koszty oraz zwiększyć efektywność pracy? Przed takimi pytaniami staje większość przedsiębiorców, których firma funkcjonuje od jakiegoś czasu. Prędzej czy później zauważamy bowiem, że nie wszystko działa tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.

biuro pozycjonerskiie

Dobrze zarządzana firma to przede wszystkim taka, w której optymalizacja kosztów stanowi ważny aspekt w całej działalności. Optymalizacja czyli redukcja kosztów kojarzy się zazwyczaj bardzo negatywnie. Zupełnie niepotrzebnie. Optymalizacja ma bowiem na celu podniesienie jakości usług danej firmy oraz zwiększenie jej efektywności na wszystkich szczeblach organizacyjnych.

Czasem niewielkie zmiany wystarczą, by koszty firmowe były znacznie mniejszym obciążeniem dla naszej firmy.

Jakimi działaniami możemy zoptymalizować firmowe koszty?

Kadra – mniejsze koszty pracownicze

Pracownik niedoświadczony, nie rozumiejący naszych poleceń i źle wykonujący swoje obowiązki może narazić nas na poważne koszty. Tym bardziej jeśli takich pracowników mamy wielu, a koszty ich zatrudnienia są wysokie.

Aby zminimalizować koszty pracownicze zaleca się dwie opcje: zatrudnianie osób na staże i praktyki lub skorzystanie z nowej usługi jaką jest outsorcing pracowniczy.

Pierwsza opcja wymaga od nasz przeszkolenia nowych pracowników co jakiś czas, zawsze wtedy, kiedy zaczynają staż. Jak zatem oszczędzamy? Nie płacąc każdego miesiąca składki ubezpieczeniowej w wysokości nawet 1000 zł.

Druga opcja polega na pozyskiwaniu pracowników przy pomocy firm zewnętrznych. W ten sposób przedsiębiorstwo nie musi oddelegowywać osoby, która zajmie się rekrutacją. Wreszcie nie ponosi także kosztów związanych z utrzymaniem pracowników. To firma outsourcingowa rozlicza się bowiem z poszczególnymi pracownikami, których zatrudnia dla danego klienta. Rozliczenie z nim odbywa się zazwyczaj jako opłata za wykonanie danego zadania.

Wygodny i tani – outsourcing usług

Outsourcing usług czyli zlecenie określonych zadań zewnętrznym firmom to sposób nie tylko na oszczędność czasu, ale także powierzchni biurowej oraz zwiększenie bezpieczeństwa związanego z przetwarzaniem dokumentów.

Zlecenie niektórych zadań związanych chociażby z dokumentacją firmową firmom zewnętrznym pozwala skoncentrować się naszym pracownikom na najważniejszych zadaniach. Nie muszą wówczas zaprzątać sobie głowy niepotrzebnym czynnością, nie wnoszącym zbyt wiele do naszej firmy.

Księgowość online zamiast wewnętrznej księgowości

Ostatnio bardzo modny sposób na prowadzenie księgowości. Zastępowany tradycyjną formą wewnętrznego działu księgowego zajmującego się finansami firmy.

Mali i średni przedsiębiorcy zdecydowanie chętnie wybierają księgowość online, która umożliwia wyłącznie przy pomocy Internetu maksymalne ograniczenie kosztów działania tradycyjnego biura z księgową na czele. Co zyskujemy? Dobre oprogramowanie, możliwość szybkiego przesyłania faktur i ich wystawiania.

Koszty firmowe kluczem do niskich podatków

O kosztach firmowych pamiętają szczególnie mali i średni przedsiębiorcy, którzy zazwyczaj nie zatrudniają pracowników. Wszystkie koszty muszą zawrzeć w fakturach za zakupione usługi, programy, przedmioty, wyposażenie. Koszty firmowe to bardzo ciekawy i rozległy temat. Zaksięgować możemy wiele rzeczy, wszystko w zależności od tego, jaki rodzaj działalności prowadzimy.

Myśl zanim podejmiesz decyzje

Optymalizacja kosztów w firmie to przede wszystkim świadomość tego jak nią zarządzać. Każda decyzja musi być przemyślana na tyle, by w rezultacie nie przyniosła naszej firmie strat finansowych. Jeśli chcemy rozpocząć nową inwestycje, skupmy się na plusach i minusach naszej decyzji. Nie bójmy się nowych technologii. Jak się bowiem okazuje wpływają one bardzo korzystanie na rozwój firm.

Opracowano przy współpracy firmy www.mega-tech.com.pl - oferującej programy do faktur i rachunków.

Data publikacji: 24/05/2014

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Komentarze

Ta strona nie została jeszcze skomentowana

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

601306476

biuro@klewer.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Chciałbyś samemu spróbować pozycjonować swoją stronę? Kliknij przycisk niżej.

Oblicz ratę leasingu
Pozycjonuj sam!

Jesteś młodym przedsiębiorcą? Mamy ofertę dla Ciebie w dobrej cenie.

Znajdź auto dla siebie
Mam START-UP