googleplus
twitter
linkedin
slideshare
wykop
wykop
  • marketing internetowy
  • audyty obiektów
  • usługi reklamowe

Najbardziej trafione prezenty dla klientów

Prezenty dla klientów to trudna sprawa. Może się zdarzyć, że wybrane z mozołem przedmioty okażą się całkowitą pomyłką i wizerunkową porażką. Może jednak być odwrotnie – prezenty dla klientów uznane zostaną za świetne i poprawią pozycję firmy w otoczeniu. Poniżej osiem propozycji, które z pewnością się sprawdzą. 1. Opisane kubki na kawę. Logo, nazwa i hasło przedsiębiorstwa na kubku podróżnym wysokiej jakości powinna się zawsze spodobać. Warto jednak pamiętać o tym, że jest to bardzo tradycyjny prezent i dobrze byłoby go nieco „rozruszać”. W jaki sposób? Przepis na kreatywność każdy powinien znaleźć we własnym zespole.

2. Długopisy i pióra. Ponownie – sprawdzają się tylko wtedy, kiedy są naprawdę wysokiej jakości, najlepiej renomowanego producenta. Kupno tandety po kilkadziesiąt groszy to najgorsza rzecz, jaką można w tej sytuacji zrobić. Ma być elegancko i solidnie.

3. Dobre książki. Zadanie może nastręczyć pewnych problemów, ponieważ nigdy nie wiadomo, co kto przeczytał i jakie ma zaległości. Warto więc zorientować się, jakie branżowe nowości pojawiły się na rynku lub czy nie wyszły kolekcjonerskie wersje uznanych pozycji. Za każdym razem powinno się sprawdzić. W każdym razie – to naprawdę dobry pomysł na prezenty dla klientów.

4. Biżuteria. To oczywiście ryzykowna sprawa – nigdy nie wiadomo, jaki dokładnie gust ma obdarowywana osoba i co jej się spodoba. Jeśli jednak trzymać się utartych ścieżek i stać raczej po konserwatywnej stronie lady, można liczyć na sukces. Trzeba tylko pamiętać, żeby wybierać rzeczy skromniejsze niż diamentowe kolie.

5. Kosz z prezentami. To rzecz dla tych, którzy nie mają zbyt dużej ilości czasu ani pomysłów, a nie chcą potraktować sprawy po łebkach. W koszu znaleźć się mogą na przykład czekolady, dobre wino czy inne tego rodzaju produkty. Zwykle dostępne są gotowce.

6. Bilety wstępu. Celowo bez doprecyzowania, o bilety wstępu na jaką konkretnie imprezę chodzi. Zadaniem wybierającego prezenty dla klientów jest bowiem taki wybór wydarzenia, żeby spodobało się klientowi. Mogą więc być to wejściówki do opery, teatru czy na balet, ale też na koncerty czy wydarzenia sportowe. Zwłaszcza takie, na które nie ma już biletów w sprzedaży.

7. Kupony. Może chodzić o kupony do restauracji albo do sklepu – nie ma to większego znaczenia. Ważne, że można dać coś, co zostanie spożytkowane w odpowiedni sposób. W końcu każdy lubi darmochę. Albo prawie każdy. I na to trzeba uważać. Nie należy wybierać takich prezentów dla klientów, którzy mają pozycję na tyle wysoką, że darmocha może być przez nich uznana za nietakt.

8. Produkty ręcznie robione. Cokolwiek to będzie – karty pozdrowieniowe, ciasto czekoladowe czy jakikolwiek inny produkt – ważne, żeby był dobrze zrobiony. Warto więc wybierać takie rzeczy, co do których pewność wykonania będzie największa.

Autor artykułu Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą Gift Design

Data publikacji: 28/03/2014

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Komentarze

Ta strona nie została jeszcze skomentowana

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

601306476

biuro@klewer.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Chciałbyś samemu spróbować pozycjonować swoją stronę? Kliknij przycisk niżej.

Oblicz ratę leasingu
Pozycjonuj sam!

Jesteś młodym przedsiębiorcą? Mamy ofertę dla Ciebie w dobrej cenie.

Znajdź auto dla siebie
Mam START-UP