googleplus
twitter
linkedin
slideshare
wykop
wykop
  • marketing internetowy
  • audyty obiektów
  • usługi reklamowe

Jak działają reklamy Adsense?

Firma Google udostępnia właścicielom stron internetowych szereg narzędzi pozwalających im na efektywne promowanie witryn WWW, jak również zarabianie na reklamach. Między innymi mowa tu o reklamach Adsense. Jak z nich korzystać?

Czym jest Adsense?

Adsense jest serwisem reklamowym Google, z którego korzystają partnerzy dysponujący własnymi stronami internetowymi. Serwis ten wyświetla kontekstowe reklamy tekstowe, banery i reklamy wideo. Treści reklam są związane tematycznie z tematyką witryny, na której się pojawiają. To uczestnik systemu Adsense decyduje o formie reklamy i jej treści.

Rodzaje reklam w Adsense

Generalnie, Google oferuje możliwość skorzystania z 6 form reklamowych w ramach narzędzi Adsense. Są to:

  • Banery i przyciski - o różnych kształtach, choć rozmiary zwykle są takie same jak te oferowane w programie AdWords dla reklam graficznych.
  • Banery pionowe - tzw. wieżowce, ich rozmiary odpowiadają w większości przypadków reklamom typu wieżowiec z programu AdWords dla reklam graficznych.
  • Reklamy graficzne - w formie prostokątów lub kwadratów różnych rozmiarów, umieszczanych w środku treści strony internetowej. Oprócz reklam graficznych mogą być wyświetlane również reklamy tekstowe.
  • Reklamy wideo - mogą być umieszczane na stronach w różnych rozmiarach i wykorzystywać formę prostokąta, kwadratu, banera poziomego lub pionowego.
  • Reklamy skierowań - jednostki reklam kierujących na różne usługi polecane przez Google, np. AdWords.
  • Jednostki linków - rodzaj reklamy, która wyświetla dobrane hasła, jakie pasują do treści strony. Po kliknięciu w link użytkownik przekierowany jest do trafnie dobranych reklam sponsorowanych i do strony reklamodawcy.

Reklamy Adsense można podzielić dodatkowo na trzy różne kategorie:

Adsense dla treści - reklamy umieszczane na stronach wydawców, zgodnie z dopasowaniem treści reklamy do zawartości strony.

Adsense dla wyszukiwania - pozwala wydawcom na umieszczanie wyszukiwarki Google w obrębie ich witryny. Wydawca ma możliwość dowolnej konfiguracji zakresu poszukiwań w wyszukiwarce znajdującej się w jego serwisie.

Skierowania - dodatkowa forma zarobku dla wydawców, polegająca na promocji polecanych przez Google produktów i usług, w tym AdWords.

Podsumowanie

Istnieje wiele rodzajów reklam, z jakich mogą korzystać wydawcy w programie Adsense, co pozwala na ich dopasowanie do każdej niemalże witryny. Jednostki reklamowe można dobrać pod względem kolorystycznym do strony, na której mają się one pojawiać.

Tagi: Jak działają reklamy Adsense

Data publikacji: 17/05/2015

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Komentarze

Ta strona nie została jeszcze skomentowana

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

601306476

biuro@klewer.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Chciałbyś samemu spróbować pozycjonować swoją stronę? Kliknij przycisk niżej.

Oblicz ratę leasingu
Pozycjonuj sam!

Jesteś młodym przedsiębiorcą? Mamy ofertę dla Ciebie w dobrej cenie.

Znajdź auto dla siebie
Mam START-UP