googleplus
twitter
linkedin
slideshare
wykop
wykop
  • marketing internetowy
  • audyty obiektów
  • usługi reklamowe

Jaki najlepszy adres URL

Jednym z podstawowych elementów rankingowych w algorytmie Google jest adres url. Są pewne podstawowe zasady z którymi twórcy stron internetowych powinni się zapoznać. Wyszukiwrki zwracają uwagę na obecność słów kluczowych w adresie URL, jednakże długie adresy z wieloma myślnikami (np. /kup-dzisiaj-te-super-spodnie.html) mogą zostać potraktowane jako spam. Oto kilka ważnych wskazówek.

Opisz swoje treści

Adres url powinien opisywać zawartość witryny.Jeżeli np. twoja strona opisuje kuchenki mikrofalowe konkretnej marki Samsung powinieneś ustawić url na kuchenki-mikrofalowe-samsung.html. To właśnie takiego typu URLe są wysyłane dalej, udostępniane, notowane, rozpoznawane przez wyszukiwarki, gdyż użytkownik widząc je od razu domyśla się o czym jest dana podstrona internetowa.  

Niech adres będzie krótki

Krótkie adresy łatwo zanotować, przedyktować komuś telefonicznie, przesłać mailem – dlatego Google uważa je za bardziej wartościowe niż długie URLe.  

Statyczne adresy URL

Wiadomym jest że wyszukiwarki inaczej traktują statyczne adresy od dynamicznych z takimi znakami jak &, ?, =. Zresztą użytkownicy Internetowi również one nie pasują, są trudniejsze do odczytania.  

Nie używaj liczb

Tworzenie katalogów o treśc1,2,3,4... i podkatalogów o treścikuchenkimikrofalowe1, kuchenkimikrofalowe2, kuchenkimikrofalowe3... nie jest słusznym rozwiązaniem. Lepiej posłużyć się innymi oznaczeniami, mimo że nie są one słowem kluczowym i raczej stworzenie folderów tworzących URL /marka/nike/ jest lepszym wyjściem.  

Słowa kluczowe w URL

Nigdy za wiele słów kluczowych. Jeśli chcesz się wybić na konkurencyjne słowa kluczowe każdy element w którym będziesz lepszy niż Twoja konkurencja może Ci w tym pomóc.Nawet w przypadku stron tworzonych dynamicznie w panelu zarządzania treścią (CMS) konfiguruj je tak, aby zwierały słowa kluczowe w składzie URL.  

Subdomeny a URL

Często spotykane w polskim świecie pozycjonerów subdomeny wielu poziomów np.samsung.kuchnia.kuchenkimikrofalowe.com nie jest dobrym rozwiązaniem, natomiast subdomeny mogą być traktowane oddzielnie, jeśli chodzi o przekazywanie linków i zaufanie.   Mniejsza liczba podfolderów w adresie URL Zbyt duża ilość podfolderów nigdy nie pomaga użytkownikowi, a nawet taki adres URL może wprowadzać go w błąd co do zawartości witryny.  

Myślniki w adresie URL

Gdy Twoje frazy są wielowyrazowe możesz rozdzielić poszczególne części znakiem "-" lub "+" np./perfumy/dolce-i-gabana/  

Trzymaj się obranej drogi

Zasadą ułatwiającą życie deweloperom strony i czytelność witryny jej użytkownikom jest trzymanie się jednej konwencji tworzenia adresów URL w obrębie witryny. Jeśli zatem wprowadziłeś jeden format na stronie, nie warto wprowadzać nowego w nowej sekcji.  

Wielkość liter w URL

Nigdy nie pozwalaj na rozróżnianie wielkości znaków w strukturze URL. Stosuj zawsze małe znaki – dla czytelności i spójności. Serwery Unix i Linux rozpoznają wielkość liter, zatem adreskuchenkimikrofalowe.pl/Samsung/stanowi dla nich co innego niżkuchenkimikrofalowe.pl/samsung/.  

Nie dodawaj nieistotnych danych

Nie ma sensu wprowadzać na stronie adresu URL, którego fragmenty można usunąć i nie zrobi to żadnej różnicy. Z drugiej strony nie ma senu tworzyć takich witryn, gdzie dwa adresy URL prowadzą do tej samej strony (problem zduplikowanej treści).

Tagi: optymalizacja aresów url, dobre url, struktura linków

Data publikacji: 08/04/2015

Udostępnij:

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

601306476

biuro@klewer.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Chciałbyś samemu spróbować pozycjonować swoją stronę? Kliknij przycisk niżej.

Oblicz ratę leasingu
Pozycjonuj sam!

Jesteś młodym przedsiębiorcą? Mamy ofertę dla Ciebie w dobrej cenie.

Znajdź auto dla siebie
Mam START-UP