googleplus
twitter
linkedin
slideshare
wykop
wykop
 • marketing internetowy
 • audyty obiektów
 • usługi reklamowe

TOP11 ustalania wartości linku dla pozycjonowania

Jedną z najistotniejszych kwestii dla pozycjonera jest ustalenie mocy linku. Nikt dokładnie nie jest w stanie tego oszacowań, a dostępne narzędzia ukazują jedynie szacunkowe rozwiązanie. Istnieją jednak logiczne i pewne metody by samemu postarać się ustalić wartość linku. Jakie zagadnienia nalezy wziąć pod uwagę:

1. Pozycja rankingowa strony z linkiem dla słowa kluczowego Twojej witryny
Wpisz swoje słowa kluczowe do przeglądarki (lub kilka słów kluczowych) . Każdy linki który uzyskasz ze strony z TOP30 jest bardzo wartościowy, a nie ma wartościowszego linka niż z TOP1 na interesujące Cię słowo kluczowe.

2. Pozycja rankingowa strony z linkiem na Twoją witrynę i z kilkoma konkurencyjymi terminami w znaczniku tytułu
W tym kontekście pozycja mówi wiele o mocy onośnika i zaufaniu, jaki cieszy się witryna. Pozwala to również oznaczyć całkowitą wartość odnośnika z tej strony.

3. Pozycja jaką usyskuje treść z domeny publikującej link do Twojej strony, dla konkurencyjnych terminów zawartych w tytułach stron
Jeśli strony domeny linkującej do Twojej znajdują się w TOP20 wyników wyszukiwania, należy być pewnym, że wartość domeny jest wysoka i sam odnośnik z nich wychodzący ma dużą moc.

4. Ilość fraz dla których domena z linkiem na Twoją witrynę znajduje się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania
Zasadą którą Google ciągle dopracowuje, to obniżanie mocy (zazwyczaj przeoptymalizowanych) stron, które ukazują się na pierwszym miejscu tylko dla kilku słów kluczowych. Umieszczenie linka na nich niekoniecznie jest bardzo wartościowe. Najlepszymi są strony, których domena znajduje się na bardzo szerokim spektum topowych wynikow wyszukwania – najlepiej powiązanych tematycznie z Twoją witryną.

5. Srzedaż linków
Jeżeli jesteś w stanie zauważyć, że firma sprzedaje miejsca na swoje stronie Internetowej to zapewne Google też to zabaczyło/zobaczy. W takich wypadkach link z takiej witryny może nie przekazywać mocy.Google może zadziałać z opóźnieniem, nawet jeśli dana witryny już przestałą sprzedawać linki.

6. Spójność tematyczna
Niewątpliwie ostatnim hitem Google jest duże dopracowanie algorytmu w kierunku wykrywania spójnych tematycznie serwisów. Analizie powinieneś poddać również potrzeby osób odwiedzających Twoją witrynę i witrynę, z której pochodzi link. O tym że Google coraz bardziej "rozpoznaje" treść Google posiada własne słowniki synonimów, ktorych używa w podpowiedziach wyszukiwania:

sugestie Google

 

 

 

 

sugestie Google


7. Kiedy robot Google był na Twojej witrynie
Ostatni zapis strony znajdziesz, sprawdzając kopię zapisaną w pamięci podręcznej witryny. Im starszy jest ten zapis, tym mniejszą szansę ma strona na pojawienie się w aktualnych wynikach wyszukiwania.

8. Witryny, których odnośniki są nakierowane na cieszących się wysoką pozycją rankingową konkurentów
Domeny, które linkują do stron konkurencji osiągających topowe pozycje dla interesujących Cię słów kluczowych, należy również wziąć pod uwagę budując swoją strategię linkowania. Prawdopodobieństwo ich wysokiej wartości jest duże.

9. Linki wejściowe prowadzące na daną stronę
Przyjrzyj się linkom nakierowanym na stronę danej domeny, z której chcesz uzyskać odnośnik. Może prowadzi do niej wiele linków wewnętrznych? Ile linków zewnętrznych? Następnie oszacuj potencjalną wartość.

10. Suma linków prowadzących do domeny
Pamiętaj tylko, że ilość linków to nie to samo co ilość domen linkujących. Możesz mieć 1 mln linków z 1 domeny, które mogą mieć niższą wartość niż 10 linków z 10 różnych domen.

11. Liczba zewnętrznych linków na stronie
Strony które linkują do innych, zazwyczaj przekazują im swoją część mocy. Lepiej jest zostawić swój link na stronie która ma 5 odnośników niż 100.

Powyższe punkty są czasochłonne w przeanalizowaniu, ale można sobie pomóc korzystając z jednego z lepszych programów funkcjonujących na polskim rynku jakim jest SEMSTORM. Program ten pomoże Ci usalić m.in. dla jak wielu i jakich fraz interesująca Cię domena znajduje się na topowych pozycjach w wynikach wyszukiwania, a także prześwietlić konkurentów, którzy bazują na tych samych słowach kluczowych. Możesz również monitorować pozycje własnych słów kluczowych. Zachęcam do skorzystania z programu, który można przetestować za darmo przez 14 dni. Wystarczy się zarejestrować tutaj.

Tagi: TOP11 ustalania wartości linku dla pozycjonowania

Data publikacji: 05/05/2015

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Zgadzam się w 101%. Pisałem kiedyś o tym na wielu forach, ale nikt nie brał tego poważnie. Można powiedzieć w dużym skrócie, że warto robić PR tam, gdzie pozostawienie odnośnika przyniesie nam ruch i potencjalnych klientów. Sprawa kolejna to faktycznie odsiewanie serwisów, które w bliskiej przyszłości będą zaśmiecone przez automaty. Prosta rejestracja przez automat wg mnie dyskwalifikuje serwis. Prędzej czy później będzie tam bałagan.

  Dodane przez Newtone, 29/09/2015 10:44am (3 lata temu)

 • Najważniejsze i możliwie szybkie do sprawdzenia to: 1. pozycja strony pod frazy z title, z której chcemy pozyskać link 2. wskaźnik TRUST FLOW i CITATION FLOW sprawdzany w majestic SEO 3. Tematyczność Z tego co zauważyłem najważniejszy pierwszy punkt.

  Dodane przez Kamil, 06/05/2015 1:08pm (4 lata temu)

 • Ładna szeptanka na sam koniec, gratulacje ;)

  Dodane przez Seba, 06/05/2015 11:48am (4 lata temu)

 • Zawsze skupiamy się na inkach przychodzących. Tymczasem linki wychodzące również mają znaczenie. Jeśli kierujesz ze swojej witryny do spamu to jaką wartość ma Twoja strona www? Dlatego też jeśli kierujesz do mocnych stron , to nie jesteś uważany za "roznosiciela spamu". Umieszczenie linka na takiej stronie zatem wpływa pozytywnie na jego wartość.

  Dodane przez Administrator, 06/05/2015 11:23am (4 lata temu)

 • Zawsze jestem zdania, że najtrudniejsze we wdrażaniu są najłatwiejsze, a najczęściej najbardziej oczywiste rzeczy :-) Dobra treść, nie rozumiem jednak pkt. 8. Proszę o rozwinięcie.

  Dodane przez Tomsaz KR, 06/05/2015 9:38am (4 lata temu)

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

601306476

biuro@klewer.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Chciałbyś samemu spróbować pozycjonować swoją stronę? Kliknij przycisk niżej.

Oblicz ratę leasingu
Pozycjonuj sam!

Jesteś młodym przedsiębiorcą? Mamy ofertę dla Ciebie w dobrej cenie.

Znajdź auto dla siebie
Mam START-UP