googleplus
twitter
linkedin
slideshare
wykop
wykop
  • marketing internetowy
  • audyty obiektów
  • usługi reklamowe

Kuźniar pobudził kreatywność Internautów

Osoby biorące czynny udział w życiu online powinny mieć świadomość, iż każde ich słowo może zostać obrócone przeciwko nim – przekonał się o tym w minionym tygodniu dziennikarz TVN Jarosław Kuźniar, który w wywiadzie dla magazynu „Grazia” zdradził swój według niego błyskotliwy pomysł na oszczędzanie. Pomimo, że Polak charakteryzuje się sprytem i jest za to chwalony, w tym wypadku na dziennikarza TVN spadła lawina nieprzychylnych komentarzy. A machina social media ruszyła…

Zaczęło się tak…

Kuźniar i jego niefortunna wypowiedź
Kuźniar i jego niefortunna wypowiedź

Swoje przemyślenia na temat tej wypowiedzi jako pierwsza opublikowała w sieci dziennikarka Agnieszka Jastrzębska, która niczym prorok zapowiedziała, że takie słowa mogą nie spodobać się wielu osobom (Jastrzabpost.pl). Nie musieliśmy długo czekać, na kolejne reakcje. Następny wpis dotyczący jednej, niefortunnej wypowiedzi Kuźniara zamieszczono na portalu naTemat.pl tytułując go bardzo subiektywnie „Jarosław Kuźniar jak „Polaki cebulaki”?”. Sam zainteresowany od razu zareagował na negatywne artykuły o jego osobie twittując: - Redakcjo #NaTemat, tak trudno zrozumieć, że w podróży trzeba sobie umieć radzić? Nie kraść, nie niszczyć, żyć tak, jak pozwala prawo? Aż tyle

Chętnie opisałbym mu, że to słabe tłumaczenie, bo poza prawem jest jeszcze coś takiego jak przyzwoitość i osobista uczciwość, ale niestety wiele miesięcy temu zablokował mnie – odpisał Kamil Sikora (dziennikarz naTemat.pl), aktualizując swój tekst, w którym podkreśla, iż Polacy często na wakacjach przynoszą wstyd rodakom.

Na Twitterze zawrzało…

Jedno zdanie sprawiło, że Internauci postanowili wykorzystać swój czas i w przeciągu kilku dni powstała masa ośmieszających dziennikarza twittów, które znajdziemy pod tagiem #sekretykuźniara. Całą falę rozpoczął Adrian Biernacki, który już około godziny 15 w piątek wstawił pierwsze posty nawiązujące do całej sytuacji.

Adam Biernacki & Kuźniar
Adam Biernacki & Kuźniar, źródło: Twitter

źródło: Twitter

W sumie w ciągu doby zamieszczono około 2, 3 tys. wpisów z tagiem #sekretykuźniara (według statystyk z topsy.com). „W zamian gwiazdor TVN’u powyrzucał prześmiewców z grona znajomych. I bardzo dobrze – co go będą czytali za darmo.” – opisuje Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie)

Rada Etyki & Kuźniar
Rada Etyki & Kuźniar, źródło: Facebook

Oczywiście sprawdza się tu także zasada – nie ważne jak mówią, ważne by mówili.
Znany dziennikarz i hashtag z nim związany to aktualnie najpopularniejszym trend w sieci – niejedni mogą mu pozazdrościć.

„Bhawo, panie Jarku! Tyle wygrać! Naprawdę jest specem od social media.”

Taką okazję starały się wykorzystać również inne marki promujące się na Twitterze – są małe szanse, iż dzięki temu zdobędą nowych obserwujących, natomiast możemy ich pochwalić za real time marketing.

Kuźniar
Real Time Marketing & Kuźniar, źródło: Twitter

A sam zainteresowany…

Przeszedł ze sprawą z Twittera, na Facebooka co wcale nie skończyło się lepiej. Mocnym atakiem na Internautów odpowiedział na aktualną sytuację, co sprawiło, że użytkownicy jeszcze bardziej go otoczyli, uważając iż dziennikarz nie potrafi zauważyć konstruktywnej krytyki, która kierowana jest w jego stronę. Takie same opinie pojawiały się również na forach i pod artykułami.

Kuźniar - odpowiedź
Kuźniar – odpowiedź, źródło: Facebook
Plotek & KuźniarPlotek & Kuźniar, źródło:plotek.pl

Krytyka krytyki…

Samuel Pereira wytknął Kuźniarowi fakt, iż jeszcze kilka miesięcy temu, sam krytykował Polaków za ich zachowania w podróży – zresztą nie on jeden. Warto również przy tej sytuacji wspomnieć, iż dziennikarz jest właścicielem biura podróży Fabryka Rozsądku.

Krytyka Kuźniara
Krytyka Kuźniara, źródło: Twitter

Wypowiedź Kuźniara odbiła się również echem wśród kolegów z branży, do krytyki zachowania dziennikarza dołączyła swoje trzy grosze Monika Olejnik:

Monika Olejnik & Kuźniar
Monika Olejnik & Kuźniar, źródło: Facebook

Użytkownicy Internatu są bezlitośni – o tym wie każdy z nas, trzeba ich jednak niejednokrotnie docenić za kreatywność. Oczywiście jak się pewnie domyślacie nie skończyło się tylko i wyłącznie na krytyce w Social Media – temat został połapany także na kwejku, demotywatorach oraz na innych portalach, w których zamieszczano poniższe memy:

Kuźniar & Nowe Tvn
Nowe Tvn & Kuźniar, źródło: facebook/nowetvn48
Demotywatory & Kuźniar
Demotywatory & Kuźniar, źródło: demotywatory.pl
Kuźniar & Facebook
Kuźniar & Facebook, źródło: facebook.com/Suodki 

Data publikacji: 24/03/2015

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Komentarze

Ta strona nie została jeszcze skomentowana

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

601306476

biuro@klewer.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Chciałbyś samemu spróbować pozycjonować swoją stronę? Kliknij przycisk niżej.

Oblicz ratę leasingu
Pozycjonuj sam!

Jesteś młodym przedsiębiorcą? Mamy ofertę dla Ciebie w dobrej cenie.

Znajdź auto dla siebie
Mam START-UP